11.5.2019 FÉROVÁ SNÍDANĚ

Ferova_snidane_2019_VERZE_1

 V loňském roce jsme se poprvé připojili k celorepublikové akci na podporu fairtraidového obchodu nazvané „FÉROVÁ SNÍDANĚ“ a v letošním roce se po velkém ohlase připojujeme k dalším městům České republiky znova.

Ptáte se jaký je smysl akce?


Myšlenka Férové snídaně
 je velmi prostá:
sejděte se v parku, na nábřeží nebo na náměstí se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídejte fairtradové a lokální suroviny.

Příjemně oslavíte Světový den pro fair trade a dáte najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec.

Spousta lidí vyjadřující společnou snídaní podporu fair trade bude signálem, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme.

Co s sebou na snídani?

Můžete si upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

Jako na každý podobný piknik si s sebou nezapomeňte vzít deku nebo něco jiného na sednutí. Doporučujeme vzít si s sebou i hrneček a talířek. Určitě se najde někdo, kdo se s vámi bude chtít podělit o svoje výtvory!

 

Sledujte naši facebookovou stranku akce https://www.facebook.com/events/2223173001275786/?active_tab=discussion
nebo  www.facebook.com/duhove.jesterky  , kde vám budeme přinášet další informace či inspirace :)

Další informace naleznete také na stránkách organizátora akce www.ferovasnidane.cz nebo na stránkách koordinátora akce www.fairtrade-cesko.cz 

ferova_snidane_logo


Powered by WordPress and HQ Premium Themes.